Ads 468x60px

15 октября 2009 г.

Використання наукових електронних бібліотек

Дякую Панові бібліотекарю за інформацію. Як відомо (тим, хто користується, мабуть, відомо), Національна бібліотека України ім. Вернадського кожного року передплачує доступ до ряда онлайнових видань, в тому числі кількох потужних наукових. Серед них: ScienceDirect, EBSCOhost, кілька колекцій журналів американських наукових товариств. Передплата діє не тільки для НБУВ, але й для установ Національної академії наук України.
Так от, на сайті опублікований звіт про використання цих інформаційних ресурсів у 2008 році. Згідно нього, протягом року в середньому кожна установа НАН України щоденно працювала з передплаченими ресурсами 1 годину. Також (цитую, виділення - моє):
викликає занепокоєність відсутність у 22 академічних установ виділених телекомунікаційних каналів, що не дозволяє їм використовувати онлайнові ресурси на платформі EBSCOhost для інформаційного забезпечення наукових досліджень. Слід звернути увагу і на пасивність ряду академічних установ, які мають можливості доступу до передплачених мережевих джерел інформації, але в 2008 р. не використовували їх повною мірою. Так, 33 установи у 2008 р. знизили інтенсивність використання ресурсів у порівнянні з 2007 р., а 19 установ — не використовували надані ресурси взагалі.
Ну що, наша наука розвивається, так? Крокує семимильними щоб всіх і всьо перегнати?

0 коммент.:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...